Produkt

Certifikované protipožiarne dvere

Aj keď sú často vnímané ako nevyhnutnosť, protipožiarne dvere môžu do priestoru priniesť taktiež modernú estetiku. Ich najväčším poslaním je však starostlivo zabrániť šíreniu požiaru a chrániť tým vás, i váš domov.

Protipožiarne dvere

Požiarne dvere spĺňajú všetky zákonné normy a musia prejsť náročnými skúškami certifikácie. Certifikáty k protipožiarnym dverám sú neoddeliteľnou súčasťou dodávky a montáže požiarneho uzáveru. Protipožiarne dvere sú navrhnuté tak, aby slúžili k uzavretiu otvorov v požiarnych stenách v prípade požiaru.
Označenia protipožiarnych dverí IE, alebo EW hovoria o tom, ako dlho sú schopné zadržiavať oheň. Okrem toho môžu byť protipožiarne dvere aj zvukovo-izolačným prvkom a doplnené môžu byť taktiež o dymotesnosť. Ich použitie je nutné tam, kde dvere oddeľujú obytné priestory od kotolní, alebo od spoločných priestorov.
PROJEKTY S PROTIPOŽIARNYMI DVERAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Jasná - Nízke Tatry

Hotel Damian

2023
Nižná Boca

Stará Zvonica - Nižná Boca

2021
Tatranská Lomnica, Slovensko

Apartmánový dom Horec

2020
Protipožiarne dvere

Videá

Demänová Rezort | KUNAJ Solutions | Hotelové protipožiarne dvere

Apartmánový dom Horec | KUNAJ Solutions | Protipožiarne dvere

Bytový dom Panorama Residence | KUNAJ Solutions | Protipožiarne dvere

KUNAJ

Prečo protipožiarne dvere od KUNAJ?

Na trhu je dnes široký výber výrobcov a predajcov protipožiarnych dverí. Požiarne dvere nie sú len dizajnovým prvkom obytných priestorov, sú v prvom rade nevyhnutnosťou. Spoločnosť KUNAJ má dlhoročné a skúsenosti s projektovaním, výrobou a odbornou montážou požiarnych uzáverov. Bezpečné a odolné protipožiarne dvere si vyžadujú spoľahlivého partnera.

Komplexný servis

Ako jedna z mála firiem poskytujeme kompletný servis požiarnych dverí od zamerania až po montáž.

20 ročné skúsenosti

História našej firmy siaha až do roku 1950 a výrobe prvotriednych protipožiarnych dverí sa venujeme už 20 rokov.

Bezpečnosť

Naše kavlitné certifikované protipožiarne dvere sú automaticky vyrábané v bezpečnostnej triede II.

NEZáväzný dopyt

Pošlite nám nezáväzný dopyt na protipožiarne dvere

Na trhu je dnes široký výber výrobcov a predajcov protipožiarnych dverí. Požiarne dvere nie sú len dizajnovým prvkom obytných priestorov, sú v prvom rade nevyhnutnosťou. Spoločnosť KUNAJ má dlhoročné a skúsenosti s projektovaním, výrobou a odbornou montážou požiarnych uzáverov. Bezpečné a odolné protipožiarne dvere si vyžadujú spoľahlivého partnera.

Krok 1

Nezáväzný dopyt

Kliknutím na tlačítko “nezáväzný dopyt” alebo vyplnením jedného z našich formulárov získate cenovú kalkuláciu na protipožiarne dvere. Cenová ponuka bude na ceste za vami do 48 hodín.

Krok 2

Konzultácia

V prípade, že by ste uvítali konzultáciu ohľadne našich produktov, sme tu pre vás. Naši technici s vami zdarma prekonzultujú všetky vhodné alternatívy požiarnych uzáverov.

Krok 3

Vysnívaný domov

Ak ste sa rozhodli, že protipožiarne dvere sú pre vás nutnosťou, a máte záujem o ich kúpu, nechajte všetky starosti bokom. O vaše požiarne uzávery sa s radosťou postaráme.

Navštívte nás

Navštívte náš KUNAJ showroom v Tatrách

Ak by ste radi videli požiarne uzávery aj naživo, privítame vás v našom showroome v Tatranskej Štrbe. Uvidíte, aké rozdiely existujú medzi drevenými protipožiarnymi dverami a oceľovými protipožiarnymi dverami a nahliadnuť môžete aj do produkcie, kde prebieha výroba protipožiarnych dverí. Nájdete nás pár metrov od vlakovej stanice a blízko zjazdu z diaľnice D1.

KUNAJ

+421 (0) 919 026 343
ponuky@kunaj.sk
1169, 059 41 Tatranská Štrba
Všetky pracovné dni od 07:00-16:00

recenzie

Čo naši zákazníci hovoria o KUNAJ protipiožiarnych dverách?

Referencie firiem, developerov, a zákazníkov žijúcich v rodinných domoch, alebo v bytoch sú pre nás prioritou. Vďaka našim kvalifikovaným zamestnancom, modernej technológii výroby a dlhoročnej praxi budeme silným a spoľahlivým partnerom pre vaše požiarne uzávery. Protipožiarne dvere vyrobíme a zamontujeme v najvyššej kvalite, presne podľa technických požiadaviek stavby, a v prípade potreby zabezpečíme pravidelnú revíziu. Skúsenosti našich zákazníkov hovoria za nás. Prečítajte si ich a presvedčte sa.

"Ako správkyňa som vybavovala nové dvere do kotolne. Firma je od nás len 20min, takže majú v okolí dobré meno. V showroome nám presne ukázali, aké máme možnosti. Dodanie bolo rýchle a s kvalitou sú všetci spokojní."

- Lea M. (Google recenzia)

"Ďakujeme chlapcom Kunajovcom za záchranu a dodávku protipožiarnych dverí s montážou. Dvere sme potrebovali osadiť do prechodu z garáže do obytnej časti. Keďže nás tlačil čas kvôli kolaudácii, nebolo to ľahké nájsť výrobcu dverí. V tejto firme nám však pomohli, ďakujeme ešte raz."

- Radoslav U. (Google recenzia)

FAQS

Často kladené otázky

Aká je cena protipožiarnych dverí?

Cena protipožiarnych dverí závisí od požiarnej normy a od materiálu, z ktorého sú dvere vyrobené. Cena oceľových protipožiarnych dverí je vyššia, ako cena drevených požiarnych dverí. Sumy sa však pohybujú od 350€ smerom hore.

Ako si vybrať protipožiarne dvere?

Najdôležitejším kritériom pri výbere protipožiarnych dverí je požiarna odolnosť, ktorou musí požiarny úsek disponovať. Táto informácia je vždy uvedená v projekte požiarnej ochrany objektu. Druhým kritériom je materiál. Najpreferovanejšie sú drevené protipožiarne dvere, a oceľové protipožiarne dvere.

Sú vaše protipožiarne dvere efektívne a certifikované?

Všetky požiarne dvere musia prejsť náročným procesom certifikácie. Dvere sú testované na dobu horenia. Po dvoch rokoch sú preskúšané a nanovo certifikované. Skúšky sa vykonávajú v špeciálnom skúšobnom stredisku.

Sú protipožiarne dvere efektívne proti dymu?

Klasické protipožiarne dvere štandardne nie sú efektívne proti dymu. Špeciálnou kategóriou sú dymotesné dvere, ktoré taktiež ponúkame. Dymotesnosť je požiadavka, ktorá býva taktiež uvedená v projekte špeciálnej požiarnej ochrany. Dymotesné dvere zabraňujú prestupu nebezpečných splodín a štipľavého dymu vzniknutých pri požiari, do priestoru za dverami.

Aké typy protipožiarnych dverí existujú a ktoré sú najlepšie?

Požiarne dvere sa rozdeľujú podľa doby ochrany na 30 minútové a 45 minútové. Druhým kritériom je druh ochrany. Tu platí rozdelenie EI a EW, pričom EI sa rovná žiaruvzdornosti, to znamená, že z jednej strany pri dotyku dvere nie sú horúce.

EW zasa značí prehorenie. (EW30 - za 30 minút sa cez takéto dvere nedostane oheň). Najkvalitnejšie protipožiarne dvere sú teda také, ktoré sa dajú z jednej, teda z bezpečnej strany chytiť, a vydržia čo najdlhšie odolávať šíreniu požiaru.

Aké farebné prevedenia a materiály dverí ponúkate?

Obľúbené sú dyhované požiarne dvere, ktoré vyniknú svojim efektným dizajnom, pričom zachovávajú požiarnu ochranu objektu. Druhou možnosťou sú laminátové požiarne dvere. Dvere môžu byť osadené v drevenej, v laminátovej, alebo v oceľovej zárubni.

Požiarne dvere je možné vyrobiť aj so sklom, ktoré tiež disponuje požiarnou odolnosťou. Čo sa týka doby, ktorú sú požiarne dvere schopné odolávať ohňu a následkom požiaru, máme na výber 30 a 45 minútové požiarne dvere.

Vyrábate protipožiarne dvere pre veľké projekty alebo rodinné domy?

Veľa požiarnych dverí vyrobených u nás bolo dodávaných hlavne pre veľké zákazky. Bytové domy, hotely, administratívne budovy, všetky tieto objekty majú v projektoch požiarnej ochrany ako nutný prvok uvedené použitie protipožiarnych dverí v požiarnych úsekoch. Požiarne dvere vyrábame často aj do rodinných domov, kde je použitie takýchto dverí taktiež prínosom. Oddeľujú obytné priestory od kotolní, alebo technických miestností.

Vyrábate protipožiarne dvere do bytu / kotolne / garáže?

Protipožiarne dvere do kotolne a protipožiarne dvere do garáže sú zákazníkmi často vyhľadávané. Tejto skutočnosti pridáva aj fakt, že protipožiarne dvere sú automaticky bezpečnostné, zákazník tak zabije dve muchy jednou ranou. Málokto však vie, že sa venujeme aj produkcii priemyselných protipožiarnych dverí.

Sú vaše protipožiarne dvere vyrábané ekologicky?

Všetky naše produkty vyrábame s dôrazom na ekológiu a životné prostredie. Odpad vyprodukovaný pri výrobe protipožiarnych dverí premeníme na brikety, s ktorými potom v zimnom období vykurujeme výrobu aj administratívne priestory. Taktiež sme sa pridali k výsadbe nových stromčekov vo Vysokých Tatrách. Použitie ekologických farieb a lakov je samozrejmosťou.

Poskytujete ku protipožiarnym dverám aj montáž?

Montáž je bohužiaľ to, čo mnoho zákazníkov stále podceňuje. Bez profesionálnej montáže je však kúpa protipožiarnych dverí úplne zbytočná. Montáž protipožiarnych dverí realizujú naši certifikovaní montážnici pravidelne. Protipožiarne dvere zväčša montujú na špeciálnu protipožiarnu penu, alebo zabetónovaním. Na protipožiarnych dverách musí byť taktiež vykonaná pravidelná revízia.

Ako si objednať vaše protipožiarne dvere?

Prvým kontaktom pred objednávkou protipožiarnych dverí býva doručený výkaz výmer s podkladmi k naceneniu prostredníctvom formulára, alebo po konzultácii s obchodným zástupcom. Cenovú ponuku spracujeme a zašleme ju zákazníkovi cez email.  

Ak cenovú ponuku zákazník odsúhlasí, budúce protipožiarne uzávery budú zamerané našimi technikmi. Po príprave projektu a jeho odkontrolovaní a schválení zákazníkom sa dvere zadávajú do výroby, a dohodne sa termín montáže.

Aké sú skúsenosti a recenzie vašich zákazníkov?

Naše požiarne dvere môžete vidieť na viacerých obľúbených miestach na Slovensku. Veľké množstvo hotelov má práve naše protipožiarne dvere. Hotelové dvere v Hoteli Pošta v Jasnej sú realizované z drevenej dyhy, skvelo tak dopĺňajú horský vizuál hotela.

Ďalšími známymi hotelmi, kde nájdete naše požiarne dvere sú napríklad Hrebienok Resort, alebo Demänová Rezort. Nespočetné množstvo rodinných domov je taktiež našou pozitívnou recenziou.

Spokojné recenzie si môžete prečítať na našom Google profile alebo FB stránke.

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.