Produkt

Všetko o

protipožiarnych dverách

Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere

Často vnímané len ako nevyhnutnosť, protipožiarne dvere môžu do priestoru taktiež priniesť modernú estetiku.

Protipožiarne dvere

Často vnímané len ako nevyhnutnosť, protipožiarne dvere môžu do priestoru taktiež priniesť modernú estetiku. V našich protipožiarnych riešeniach nájdete jednokrídlové a dvojkrídlové dvere, presklené steny, hotelové dvere na kartový systém, technické a oceľové dvere a tak isto aj dymotesné steny.
Rovnaký výber nájdete aj v možnostiach odolnosti a dizajnu. Naše certifikované portfólio zahŕňa normy EW, EI s 30-45 minútovou odolnosťou. Všetky výrobky v tejto kategorii sú tak isto zvukovo izolačné. Zvoliť si môžete z neobmedzeného počtu farieb, viac ako 10 druhov dreva a materiálov ako HPL alebo CPL lamináty.
PROJEKTY S PROTIPOŽIARNYMI DVERAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Jasná, Slovensko

Rodinný dom Jasná

2020
Tatranská Lomnica, Slovensko

Apartmánový dom Horec

2020
Demänová, Slovensko

Demänová Rezort

2019

Vysoké interiérové dvere

Dvere tvoria neoddeliteľnú súčasť domova každého z nás. Keď sú exkluzívne, sú hotovým kusom nábytku v interiéri. Jedným z riešení, ako dodať interiéru vzdušnosť a eleganciu sú vysoké stropy. Tu sa však stretnete s otázkou, aké k nim zvoliť dvere. Vysoké dvere až po strop sa stávajú čoraz viac obľúbenejším prvkom moderných interiérov. Architekti a bytový dizajnerí tento prvok preto s radosťou využvajú do svojich projektov. 
Zvýraznenie dverí sa dosiahne vynechaním vrchnej ležatej časti zárubne, kde zo stavebného hľadiska nie je potrebný žiadny preklad. Stropy medzi miestnosťami sú tak priebežné a línie dverí v zárubniach čisté a efektné. Tým, že krídlo dverí opticky prepojí podlahu a strop, vznikne celkom nový obraz danej miestnosti. Dvere bez horného nadpražia predstavujú inovatívne riešenie dverných priechodov. Celý interiér pôsobí veľmi jednotne. 
No items found.
K tomu výraznou mierou prispeje aj použitie rovnakého materiálu na dvere, spolu s podlahami a nábytkom. Unikátne vysoké dvere sú navrhnuté tak, aby mohli dotvárať ekluzívny interiér podľa vašich predstáv. Takéto dvere bezpochybne ozdobia každú miestnosť a budú vašimi každodennými pomocníkmi. Pri vysokých dverách sa nemusíte držať pri zemi, vyrobíme ich presne podľa vašich želaní, vďaka čomu váš domov získa nádych presvetlenosti, elegancie a luxusu. Vysoké dvere vyrábame v dvoch variantoch.
Prvou sú bezzárubňové dvere osadené zarovno so stenou s použitím zárubne, ktorá je skrytá a zabudovaná pod omietkou. Dvere vieme vyrobiť do výšky troch metrov s možnosťou prevedenia povrchu v dyhe, v HPL lamináte alebo lakovaním. Druhou variantou sú dvere osadené v subtílnej zárubni. Tieto dvere sú osadené v ultra-tenkej zárubni, zarovno so stenou, čo vytvára minimalistickú a jednoliatu estetitku, kde sa zárubňa javí ako súčasť dverí.

Dyhované interiérové dvere

Interiérové dvere musia na prvý pohľad rozžiariť Váš domov. Dyhované dvere toto kritérium jednoznačne spĺňajú. Dyha je čistý, 100% prírodný materiál, ktorý disponuje samými kladmi, či už sa to týka jej vlastností, alebo vzhľadu. Dyha je príjemná na dotyk a vonia. Nesie v sebe „dušu“ stromu, z ktorého pochádza. Je odolná voči nárazom a oderu. Aby boli dyhované dvere ešte odolnejšie, zvyknú sa finálne upraviť UV lakmi. Čo sa týka farebnej škály, dyha sa dá moriť do rôznych odtieňov. 
Každé dyhované dvere sú jedinečným originálom, vyrobeným iba pre vás. Rovnaké u nikoho doma nenájdete, vďaka osobitej kresbe a štruktúre dyhy, ktorá postupom času zreje a môže jemne zmeniť farbu. Takéto dvere prinesú domovu atmosféru prírody a priestor sa stane hodnotnejším. Konštrukcia dverí je vyhotovená z masívneho rámu a vnútro tvorí dierovaná DTD doska, ktorá disponuje skvelými zvukovoizolačnými vlastnosťami. 
No items found.
DTD dosky sú veľmi stabilné a nekrútia sa, čím docielime to, že samotnákonštrukcia je tvarovo stála. Pánty a zámok sú tak montované do pevnej konštrukcie. Na vrch potom lepíme plátky dyhy. Pri výrobe dverí dbáme hlavne na použitý kvalitný materiál. Dyhované dvere sa vyrábajú z najkvalitnejšieho dreva s použitím prvotriednej dyhy. Aj keď slovenské stromy sú rôznorodé, niektorí zákazníci radi zvolia aj exotické dreviny.
V našej ponuke tak nájdete pestrú škálu drevín, od bežných,akými je napríklad dub, buk, či orech, až po exotické meranti,mahagón, alebo wenge. Aj keď sú interiérové dyhované dvere drahšou záležitosťou, v plnej miere vám to vykompenzujú svojou originalitou. Exkluzívny materiál v spojení s remeselným spracovaním vám prinesieteplo domova. 

Laminátové interiérové dvere

Oddelenie miestností bolo vždy dôležitou vlastnosťou interiérových dverí. Avšak dnes je nemenej dôležitý aj ich estetický vzhľad. Laminát je druh materiálu, ktorý sa skladá z viacerých vrstiev, impregnovaných vhodnou živicou, alebo iným lepidlom. Je vyrábaný pri vysokých teplotách procesom laminácie. Laminátové dvere tak môžu byť zaujímavým doplnkom interiéru aj napriek nižšej cene. Nie vždy platí pravidlo, čo je dobré, nemôže byť lacné.
Laminátové dvere vyrábame v rôznych drevených dekoroch a odtieňoch dreva, takže dvere v interiéri môžete mať zladené s podlahami, alebo inými interiérovými doplnkami. Ich 3D štruktúra spolu so zemitými odtieňmi vytvárajú dojem skutočnej dreviny. Povrchy 3D laminátu sú tak veľmi príjemné na dotyk. Laminátové dvere sú ideálne pre moderný domov a sú k dispozícii v najnovších trendy farebných tónoch. 
No items found.
Dvere sú praktické z hľadiska mechanickej odolnosti, ale ich veľkou prednosťou je aj jednoduchá údržba a stálosť farieb. Lisovaný laminát disponuje vysokou odolnosťou proti prasklinám a deformáciám. Dvere sú ideálne do domácnosti s voľne pohybújúcimi sa domácimi miláčikmi, na miesta s častou frekvenciou otvárania (reštaurácie alebo hotely), a jednoducho všade tam, kde dávajú okolonosti dverám poriadne zabrať. Laminátové dvere hravo zvládnu aj údery hračiek od najmenších príslušníkov rodiny. 
Navyše, tieto dvere vieme vyrobiť aj s protipožiarnou odolnosťou. Protipožiarne dvere zaručia ochranu nielen pred ohňom, ale môžu byť doplnené aj o dymotesnosť, alebo zvukotesnosť. Tvrdý povrch laminátu umožňuje vyrábať dvere aj v prevedení posuvné. Konštrukcia laminátového dverného krídla je vyhotovená z kvalitného dreva s kombináciou drevotrieskovej dosky, alebo voštiny. Dvere je taktiež možné osadiť do oceľových aj drevených zárubní.

Posuvné interiérové dvere

Potrebujete šetriť priestorom vo vašom byte? Obyčajné dvere v malých priestoroch vedia niekedy pekne zavadzať. Môžu zaberať až dva štvorcové metre, čo je v úzkych priestoroch pomerne veľa. Dodajte interiéru voľnosť a nechajte ho dýchať pomocou posuvných dverí, ktoré sú nenáročné na plochu. Posuvné dvere sa rozlišujú na dva typy. Podľa špecifikácie sa zákazníka sa otvárajú a zatvárajú po stene, alebo do steny.
Ak dvere vnímate ako interiérový doplnok, a chcete, aby boli celé viditeľné, zvoľte ich pripevnenie na stenu. Ak ste skôr za nenápadnejší dizajn, ideálne pre vás budú posuvné dvere umiestnené do tzv. púzdra. V drvivej väčšine sú posuvné dvere na stenu upevnené na koľajničke s kolieskami, vďaka ktorým sa dvere môžu otvárať a zatvárať. Dverný otvor je v tomto prípade orámovaný slepou obložkovou zárubňou.
No items found.
Táto zárubňa sa od štandardnej zárubne odlišuje tým, že nedisponuje pántovými otvormi a tesneniami. Pri použití dorazového stĺpika vieme vyrobiť aj posuvné dvere, ktoré sa dajú uzamykať. Konštrukcia dverí, ktoré sa zasúvajú do dverí sa skladá z dvoch častí. V hornej časti nájdeme posuvný mechanizmus, vďaka ktorému sa dvere pohybujú. Druhým dielom je bočná, pevná časť obsahujúca drážku pre doraz dverí.
Takéto dvere sa dajú vyrobiť ako jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové. Dvojkrídlové sú vynikajúcou voľbou do väčších priestorov, kde môžu vyniknúť. Posuvné dvere majú aj isté nevýhody. Nemajú tak vysokú akustickú izoláciu ako klasické otváravé dvere a taktiež prepustia viac prievanu. Funkčnosť, estetika a ich tichý chod však tieto nedokonalosti vyvážia.

Interiérové dvere v obkladovej stene

Drevený obkladový panel je konceptom budúcnosti v zariadení interiérov. Pre celý domov prináša veľkú estetickú premenu. Teplo domova, ktoré vytvorí drevo nevytvoríte žiadnym iným materiálom. Drevo neslúži len ako estetický doplnok interiéru, ale aj ako dokonalý tepelný a zvukový izolant. Vďaka tomu, že je drevo umiestnené na celej ploche steny, prinesie miestnosti viac spojenia s prírodou. Maximálne zladenie celého interiéru s dverami, nábytkom a s obkladom dosiahnete práve použitím rovnakého odtieňu dreva.
Obklady sú vyrábané na mieru a v rozličných hrúbkach, pri čom dbáme hlavne na požiadavky klienta. Použitie kvalitnej dyhy je kľúčové. Jej jedinečná kresba má v sebe často zakomponované „chyby“, ktoré však nechceme skrývať. Práve svojou kresbou sa stáva jedinečnou. Pri použití obkladov v interiéri sa musí dbať na zachovanie svetlosti a vzdušnosti, preto treba s drevom pracovať opatrne. Dnes sa pri obkladoch stien uplatňujú hlavne veľkoformátové časti drevín, ktoré spolu esteticky ladia a farebne na seba nadväzujú. 
No items found.
Odtiene prírodného dreva sú in, ale trendom sú aj odtiene z čokoládových drevín. Odtieň však treba voliť opatrne, aby neuberal miestnosti svetlosť. Keď si zvolíte dekor a materiál, dverné zárubne sa obložia drevenými časťami a priestor okolo dverí sa pokryje drevenými panelmi, dokonalo ladiacimi so štruktúrou povrchu dverí. Táto konštrukcia v spojení s prirodzeným vzhľadom dreveného povrchu vytvára brilantnú súhru, ktorá vytvorí tú správnu atmosféru moderného a zdravého bývania. 
Vaša stena tak dostane individuálnu podobu a vytvoríte z nej niečo, čo zaručene upúta pozornosť každého. Obkladové steny vyrábame vo všetkých drevinách a odtieňoch. Výnimkou nie je napríklad ani Teak. Ide o exkluzívnu a veľmi žiadanú drevinu pochádzajúcu z krajín južnej a juhovýchodnej Ázie, Indonézie, Vietnamu a Thajska. Toto drevo je cenené pre svoju odolnosť, tvrdosť a výnimočnú rozmerovú stabilitu. Teak má zamatovo hladký povrch, krásnu kresbu a jemné žltohnedé odtiene.

Reverzné interiérové dvere

Netradičné reverzné prevedenie dverí umožňuje zmeniť tradičný spôsob otvárania dverí smerom dovnútra. Pri tomto systéme sa dvere otvárajú opačným smerom, do zárubne. Z praktického hľadiska sa teda hodia najmä do úzkych chodieb a priestorov, kde je ich využitie nutnosťou. Ich dizajn je však veľmi estetický, keďže krídlo dverí je v rovine so zárubňou. 
Reverzné dvere sú teda funkčným a dizajnovým modelom, vhodným pre zákazníkov, ktorí majú radi čisté a nerušivé línie so zachovaním funkčnosti otvárania. Dvere lícujú s obložkami, čím je vytvorená maximálna jednoliatosť interiéru. Reverzné dvere majú najbližšie k bezfalcovým dverám, ktoré sa však otvárajú vždy von zo zárubne. 
No items found.
Tento typ dverí vyrábame v rôznych dekoroch a materiálových prevedeniach. Povrch dverí môže byť z CPL laminátu, HPL laminátu, odolných fólií, alebo môže byť pokrytý dyhou. Vnútro dverí je zložené z rámu a voštinovej výplne, alebo z MDF drevotriesky. Súčasťou obložiek je magnetický zámok a skryté pánty. 
Väčšina zákazníkov volí k reverzným dverám padací prah, ktorý spĺňa najnáročnejšie predstavy o zvukovej izolácii a utesnení dverí, pričom na seba nepúta žiadnu pozornosť. Dvere už len doplníte vhodnou kľučkou. Môžete si vybrať typ kľučky s rozetou, alebo bez rozetky.
Protipožiarne dvere

Viac o produkte

Demänová Rezort | KUNAJ Solutions | Hotelové protipožiarne dvere

Apartmánový dom Horec | KUNAJ Solutions | Protipožiarne dvere

Viac o protipožiarnych dverách

Protipožiarne dvere spĺňajú hneď niekoľko dôležitých funkcií. Chránia interiér pred ohňom, čím plnia funkciu ochrany nášho bezpečia a zdravia. Takéto dvere by teda nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Mali by sa nachádzať vždy tam, kde je vyššie riziko vzniku požiaru. Mali by teda oddelovať obytné priestory od kotolní, alebo spoločných priestorov.  Protipožiarne dvere fungujú na základe integrovaných izolačných vlastností, ktorými dokážu odolávať požiaru určitý čas. Ich úlohou je zamedziť šíreniu plameňov a tepelného toku do ostatných miestností. Dvere sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sú nehorľavé, alebo zabraňujú horeniu. 

Označenia EI a EW

Všetky protipožiarne dvere sú označené značkami EI, alebo EW s počtom minút, ktoré vypovedajú o tom, ako dlho sú schopné zadržiavať oheň. Najnižšia doba horenia je 15 minút, najdlhšia až 180 minút. Okrem toho Vám zaručia ochranu nielen pred ohňom, ale môžu sa doplniť o zvukovú izoláciu, a taktiež o dymotesnosť. V prípade, že zákazník vyžaduje atypické riešenie nie je problém týmto požiadavkám vyhovieť. Je možné si vybrať z rôznych prevedení: hladké lištové, profilové, dyha, masív a kazetové. Keď sa v označení protipožarnych dverí nachádza C, znamená to, že dvere disponujú samozatváračom. 

Panikové kovanie

Osobitým doplnkom sú panikové kovania používajúce sa na všetkých východoch z priestorov, kde dochádza k zhromažďovaniu veľkého počtu osôb, čiže na zaistenie dverí v únikových miestach. Je podstatné zabezpečiť z takýchto priestorov jednoduchý a pokiaľ možno bezpečný únik osôb v prípade vzniku mimoriadnej situácie. Toto kovanie umožňuje jednoduché riešenie a bezpečné použitie i v budovách s pohybom detí, telesne postihnutých osôb, alebo seniorov. Na pasívne krídlo dvojkrídlových dverí sa osadzuje väčšinou dvojbodové panikové kovanie. Na jednokrídlové dvere či aktívne krídlo sa môže použiť dvojbodové panikové kovanie v prípade špecifických požiadaviek. 

Exteriérové protipožiarne dvere

Vo väčšine prípadov sa požiarne dvere používajú ako interiérové, ale existujú aj exteriérové protipožiarne, kde je však problematickejšie zabezpečiť zárubňu s dostatočnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Je niekoľko variánt vyhotovení. Na výber máme protipožiarne dvere oceľové, drevené s protipožiarnymi stenami, priečkami a oknami a vyrobiť vieme aj dymotesné steny. Pre menšie otvory sú ideálne revízne dvierka. Pri kúpe protipožiarnych dverí rozhodne neváhajte a investujte do dverí, ktoré majú čo najlepšiu protipožiarnu odolnosť.