Produkt

Posuvné interiérové dvere

Posuvné interiérové dvere

Viac o produkte

Hotel Damian | KUNAJIndividual | Posuvné dvere

Rodinný dom Poprad | KUNAJIndividual | Posuvné dvere

Apartmánový dom Horec | KUNAJ Solutions | Posuvné dvere

Posuvné interiérové dvere

Potrebujete šetriť priestorom vo vašom byte? Obyčajné dvere v malých priestoroch vedia niekedy pekne zavadzať. Môžu zaberať až dva štvorcové metre, čo je v úzkych priestoroch pomerne veľa. Dodajte interiéru voľnosť a nechajte ho dýchať pomocou posuvných dverí, ktoré sú nenáročné na plochu. Posuvné dvere sa rozlišujú na dva typy. Podľa špecifikácie zákazníka sa otvárajú a zatvárajú po stene, alebo do steny.
Ak dvere vnímate ako interiérový doplnok, a chcete, aby boli celé viditeľné, zvoľte ich pripevnenie na stenu. Ak ste skôr za nenápadnejší dizajn, ideálne pre vás budú posuvné dvere umiestnené do tzv. púzdra. V drvivej väčšine sú posuvné dvere na stenu upevnené na koľajničke s kolieskami, vďaka ktorým sa dvere môžu otvárať a zatvárať. Dverný otvor je v tomto prípade orámovaný slepou obložkovou zárubňou.
No items found.
Táto zárubňa sa od štandardnej zárubne odlišuje tým, že nedisponuje pántovými otvormi a tesneniami. Pri použití dorazového stĺpika vieme vyrobiť aj posuvné dvere, ktoré sa dajú uzamykať. Konštrukcia dverí, ktoré sa zasúvajú do dverí sa skladá z dvoch častí. V hornej časti nájdeme posuvný mechanizmus, vďaka ktorému sa dvere pohybujú. Druhým dielom je bočná, pevná časť obsahujúca drážku pre doraz dverí.
Takéto dvere sa dajú vyrobiť ako jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové. Dvojkrídlové sú vynikajúcou voľbou do väčších priestorov, kde môžu vyniknúť. Posuvné dvere majú aj isté nevýhody. Nemajú tak vysokú akustickú izoláciu ako klasické otváravé dvere a taktiež prepustia viac prievanu. Funkčnosť, estetika a ich tichý chod však tieto nedokonalosti symetricky vyvážia.
Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.