Produkt

Všetko o

drevených oknách

Drevené okná

Drevené okná

Okná z dreva nie sú iba spojením poctivej práce a historického remesla, ale aj automatizovanej výroby a ekológie.

Drevené okná

Okná z dreva nie sú iba spojením poctivej práce a historického remesla, ale aj automatizovanej výroby a ekológie. Vďaka našim remeselníkom a najvyspelejším technológiám je tento produkt ideálny aj do najmodernejších stavieb. Má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a vytvára nenahraditeľnú atmosféru.
Pre architektúru, ktorá si žiada prirodzený vzhľad dreva, máme na výber viac než 10 typov materiálov. Váš nový domov preto môžu dopĺnať unikátne materiály ako smrek sibírsky či dub hrčatý. Vybrať si môžete z 9 typov profilov a ľubovolné sfarbenie produktu umožňuje vizuálne zladenie celej domácnosti.
PROJEKTY S DREVENÝMI OKNAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Košice, Slovensko

Štátna filharmónia Košice

2021
Bratislava, Slovensko

N!DO

2018
CE.ZA.AR. 2018
Štrbské Pleso, Slovensko

Monte Mory

2016
Drevené okná

Viac o produkte

KUNAJ | Drevené okno D78

Vila Marína | Repliky drevených okien | KUNAJSolutions

Viac o drevených oknách

Vybrať okná pre váš rodinný dom môže byť hotová veda. Načúvať treba racionálnym argumentom, no z ohľadom na vaše túžby a priania. Chcete byť pozorní k životnému prostrediu, mať estetický domov, dokonalú tepelnú izoláciu a ušetriť za energie? Počuli ste už vetu, že planétu nededíme po svojich predkoch, ale požičiavame si ju od vlastných detí? Pri plastových oknách je teda potrebné spomenúť enormnú ekologickú záťaž. Zlikvidovať plastové okno, keď doplní svoju funkciu, je takmer nemožné. Preto plasty predstavujú akési pomyslené bremeno budúcnosti. Ak sa na danú vec pozeráte z rovnakého uhla pohľadu, ako my, ste na správnej adrese. Drevené okná budú pre Vás to pravé orechové!

Starostlivosť o drevené okná

Aby sme však nehovorili len o pozitívach, každá minca má dve strany. Jedinou nevýhodou drevených okien je ich údržba. Aby zostali drevené okná vždy krásne, je potrebné venovať im starotlivosť a čas. Ideálne raz ročne je potrebné okná ošetriť emulziou určenou pre starostlivosť o drevené okná, a z času na čas budú zrejme potrebovať aj nový náter. Ak ste domáci kutil, hravo to zvládnete. Akási nevýhoda prichádza na rad v prípade, že bývate v paneláku na vrchných poschodiach. Poveternostné podmienky vo väčších výškych môžu byť výraznejšie, častejšia údržba sa tak stáva nutnosťou. 

Výhody drevených okien

Atmosféra, ktorú prinesie do interiéru drevo sa však nedá s ničím iným porovnať. Od dávnych dôb, až po dnešné moderné časy je drevo najviac vyhľadávaným stavebným materiálom. O celej kvalite dreveného okna rozhodujú použité tesnenia, hrúbka profilu, kvalitné trojsklo a v neposlednom rade aj spôsob vykonanej montáže. Najväčšie nároky majú majitelia pasívnych domov, drevené okná však ich požiadavky stopercentne splnia, či už z pohľadu tepelnej, alebo zvukovej izolácie. 

Tam, kde plast naráža na limity výroby, drevené okná ukazujú svoju tvárnosť, pevnosť a skutočnú odolnosť. Majú dokázateľne vysokú trvácnosť a vhodné sú takmer do všetkých typov stavieb. Drevené rámy je po poškriabaní jednoduché opraviť. Naše okná sú vyrábané len z certifikovaného dreva. Na výrobu eurookna sa štandardne používajú eurohranoly, ktoré sú zlepené z troch vrstiev drevených lamiel. Lamely sa nadpájajú rozličnými typmi spojov, aby sa dosiahla ich požadovaná dĺžka. Smrek je vhodný na výrobu okien, pretože má pozitívne pevnostné vlastnosti. Meranti, dub, červený smrek, voľba je len na Vás. Za predpokladu, že zvolíte správny farebný odtieň, získate najexkluzívnejší doplnok Vášho interiéru.

Drevené okná

Všetky typy

Drevené okná

Všetky typy