Produkt

Drevené okná

Drevené okná nie sú iba spojením poctivej práce a historického remesla, ale aj automatizovanej výroby a ekológie. Najvyspelejšia automatizovaná technológia v spolupráci s našimi šikovnými zamestnancami nám umožňujú vyrábať drevené eurookná na mieru v najvyššej kvalite.

Prečo drevené okná?

Drevené okná sú azda najvyhľadávanejším typom okien. Klasické drevené okná do rodinných domov, drevené okná na chatu, či drevené okná na drevenicu sú u nás produkované na dennej báze. Výroba drevených okien na mieru u nás prebieha už niekoľko desaťročí. Drevené eurookná dodávajú architektúre nielen vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj nenahraditeľnú atmosféru. Prirodzený vzhľad dreva je projektantami a investormi vyhľadávaný čoraz viac.
Osobitnou kategóriou sú drevené okná do pasívnych domov, ktoré sú navrhnuté tak, aby bránili čo najvyššiemu prestupu tepla a výrazne tak znižujú energetické náklady. Váš nový domov tak môžu dopĺňať unikátne materiály ako smrek sibírsky či dub hrčatý, a to všetko s pridanou hodnotou energetickej úspory a ekológie. Vybrať si môžete z 9 typov profilov a ľubovoľné sfarbenie produktu umožňuje vizuálne zladenie celej domácnosti v jednotnom tóne.
PROJEKTY S DREVENÝMI OKNAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Jasná, Slovensko

Dom Jasná

2022
Plavecký Štvrtok

Dom pri jazere

2022
Nižná Boca

Stará Zvonica - Nižná Boca

2021
Drevené okná

Videá

Vila Marína | Repliky drevených okien | KUNAJSolutions

KUNAJ

Prečo drevené okná od KUNAJ?

Zvoliť si toho správneho výrobcu drevených okien nie je jednoduchou voľbou. Spoločnosť KUNAJ má profesionálne skúsenosti s projektovaním, výrobou a montážou drevených eurookien. Komplexné riešenia kvalitných drevených okien tak nechajte v plnej miere na nás a nerušene si užívajte radosť z vášho nového domova.

Komplexný servis

Ako jedna z mála firiem poskytujeme kompletný servis drevených okien od zamerania až po montáž.

20 ročné skúsenosti

História našej firmy siaha až do roku 1950 a výrobe drevených okien sa venujeme už 20 rokov.

Ekologický produkt

Všetky naše drevené okná sú vyrábané zo slovenského dreva a s vysokým dôrazom na ekológiu.

NEZÁVÄZNý DOPYT

Pošlite nám nezáväzný dopyt na drevené okná

Ak sa chcete o našich drevených okien dozvedieť viac, požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku. Bez zmlúv, bez poplatkov. Vy nám zašlete váš výpis otvorov z projektu a my vám do 48 hodín zašleme cenovú ponuku, alebo sa vám ozveme späť.

Krok 1

Nezáväzný dopyt

Od vašich nových drevených okien vás teraz delí iba jeden klik. Kliknite na tlačítko “nezáväzný dopyt” a vaša cenová kalkulácia bude na ceste za vami do 48 hodín.

Krok 2

Konzultácia

Máte záujem o naše produkty? Náš tím s vami zdarma prekonzultuje všetky detaily projektu. Naši technickí konzultanti vám navrhnú ideálne riešenia drevených okien pre váš nový domov.

Krok 3

Vysnívaný domov

V prípade, že ste sa rozhodli pre drevené okná vyrobené u nás, zodpovednosť preberáme my. O váš vysnívaný domov sa postaráme, zatiaľ čo vy si môžete nerušene plánovať zvyšné detaily.

Navštívte nás

Navštívte náš KUNAJ showroom v Tatrách

V prípade, že vás naše produkty zaujali, a chcete ich vidieť naživo, navštívte nás. Nájdete nás v Tatranskej Štrbe, blízko vlakovej stanice, alebo dve minúty autom od zjazdu z diaľnice D1. Našu návštevu môžete spojiť s prechádzkou okolo Štrbského Plesa, ktoré je od našej firmy vzdialené iba 12 kilometrov. Osobným kontaktom s drevom získate nový obraz o neobmedzených možnostiach.

KUNAJ

+421 (0) 919 026 343
ponuky@kunaj.sk
1169, 059 41 Tatranská Štrba
Všetky pracovné dni od 07:00-16:00

recenzie

Čo naši zákazníci hovoria o KUNAJ drevených oknách?

Referencie našich spokojných zákazníkov naprieč celým Slovenskom sú pre nás dôležitou prioritou. Vďaka automatickej technológii, kvalifikovaným zamestnancom a overeným pracovným postupom sa staneme silnými partnermi pre vašu stavbu, alebo rekonštrukciu. Recenzie a skúsenosti našich zákazníkov hovoria v tomto prípade za nás. Prečítajte si ich a uistite sa.

"Výborná komunikácia od žiadosti o vypracovanie cenovej ponuky podľa mojich predstáv až po montáž okien a vchodových dverí. S kvalitou okien a dverí som nadmieru spokojná, všetko "sedí" ako má, nič sa nerosí :). Firmu určite odporúčam!"

- Stanislava K. (Google recenzia)

"Aj po 15-tich rokoch som s ich prácou nad mieru spokojný. Vždy keď niečo potrebujem, ochotne spolupracujú a poskytujú užitočné rady. Ak by som opäť staval dom, určite by som si vybral ich okná ako aj služby."

- Michal B. (Google recenzia)

"S manželkou sme túžili po drevených oknách kvôli ich príjemnej atmosfére. Pri hrubých rámoch sa nám však viac páčil drevohliník. Pri návšteve ich shoowroomu sme sa ale dozvedeli o tenkých rámoch Vision. Sme veľmi spokojní."

- Michal H. (Google recenzia)

FAQS

Často kladené otázky

Drevené vs. drevohliníkové okná?

Príjemný dizajn drevených okien presviedča zákazníkov, že takéto okná sú správnou voľbou. Cena drevených okien je nižšia ako cena drevohliníkových okien, avšak tepelnoizolačné vlastnosti zostávajú zachované.

Drevené okno je v našom prípade najvyhľadávanejším produktom u zákazníkov, keďže pocit tradična v spojení s ponímaním pomerne nového hygge štýlu sa stáva čoraz obľúbenejším. Vďaka drevu a súhre dizajnových maličkostí sa v interiéri svojho domova budete cítiť príjemne a spokojne.

Drevené vs. hliníkové okná?

Krása dreva sa dnes nevyníma iba v prírode. Sila dreva v teple domova zostáva najväčším pozitívom drevených okien. Pútavá štruktúra dreva, jeho prirodzená kresba a teplé farby prinesú interiéru pokojnú atmosféru. Hliníkové okná pôsobia chladnejšie na pohľad aj na dotyk. Hliník je prirodzene chladný materiál, milovníci minimalistického dizajnu a industriálneho štýlu bývania ho však s obľubou využívajú vo svojich realizáciách.

Drevené vs. plastové okná?

Plastové okná sú vyzdvihované najmä kvôli cene. Na ich použití vo fasádach objektov, kde je potrebné docieliť jednotný vzhľad, nie je nič zlé. Drevo je tradičný, ekologický materiál, ktorý má svoju cenu a hodnotu. Plast je priemyselne spracovaný materiál, ktorý disponuje množstvom výhod, avšak nepochádza z prírody a jeho rozklad trvá tisícky rokov.

Pozitívom drevených okien je, že nevytárajú tepelné mosty a majú aj dokázateľne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, ako plastové okná. Každý zákazník je iný, a má rozdielne preferencie, preto je dobré si k tejto téme preštudovať náš blog.

Aká je cena drevených okien?

Cena drevených okien sa pohybuje niekde v rozmedzí medzi plastovými a drevohliníkovými oknami. Dnes však už neplatí, že medzi plastovými a drevenými oknami je vysoký cenový rozdiel. Každý rodinný dom, či rekonštrucia je však iná a špecifická, preto všetky projekty naceňujeme individuálne.

Cenové rozpätie je preto veľmi široké. V prípade záujmu o nezáväznú cenovú ponuku kliknite na tlačítko nezáväzný dopyt a kalkulácia vám bude doručená.

Vyrábate drevené okná pre veľké projekty alebo rodinné domy?

Drevené okná vyrábame často do rekonštrukcií rodinných domov, alebo do nových rodinných domov ako napríklad pri projekt vo Vikartovciach. V posledných rokoch sa však zvýšil trend aplikovania drevených okien aj do obytných domov a panelákových budov.

Osobitnou kategóriou sú historické stavby, kde je potrebné umiestniť repliky drevených okien v spolupráci s pamiatkovými úradmi, tak, aby bol v čo najvyššej miere zachovaný pôvodný architektonický štýl. Zaujímavou historickou referenciou je napríklad kaštieľ v Bernolákove.

Aké farebné prevedenia a materiály okien ponúkate?

K dispozícii je široká paleta farebných odtieňov. Niektorí zákazníci preferujú dvojfarebné prevedenie drevených okien. V exteriéri je teda použitá iná farba okna, ako v interiéri. Štruktúra dreva môže byť viditeľná, alebo úplne prekrytá.

Sú drevené okná vhodné do pasívnych domov?

Áno, drevené okná sú vhodné aj do pasívnych domov, kde sa kladie dôraz na energetické parametre. Ideálne je ich použite v profile D92 a 92/110.

Akú majú drevené okná životnosť?

Pri správnej starostlivosti a ošetrovaní drevených okien je životnosť drevených okien zaručená na niekoľko desaťročí, či dokonca, storočí. Presvedčia vás drevené okná na stáročných hradoch a zámkoch. Taký dub napríklad vydrží kľudne aj tri generácie. Renovácia starých a opotrebovaných drevených okien nie je úplne jednoduchá, pri troške šikovnosti je však možná takmer vždy.

Sú vaše drevené okná vyrábané ekologicky?

Výroba drevených okien vo firme KUNAJ prebieha ekologicky. Všetok odpad, ktorý je vedľajším produktom drevených eurookien, je u nás premenený na brikety, ktoré vykurujú našu firmu v zimných mesiacoch. Požitie eko lakov a farieb je taktiež samozrejmosťou.

Ako si objednať vaše drevené okná?

Ak už máte po nezáväznom dopyte spracovanú cenovú kalkuláciu na drevené okná, stačí aby ste kontaktovali nášho obchodného zástupcu, alebo technického konzultanta, ktorý pre vás pripraví všetky ďalšie potrebné náležitosti pre objednávku okien. Po odsúhlasení cenovej ponuky a zaplatení zálohovej faktúry budú okenné otvory zamerané našimi skúsenými technikmi. Po skreslení a odkontrolovaní projektu sa okná zadávajú do výroby a dohodne sa termín montáže.

Aké sú skúsenosti a recenzie vašich zákazníkov?

Každý zákazník je pre nás číslom jedna a individuálny prístup je samozrejmosťou. Veľké percento zákazníkov, ktorí vlastnia drevené eurookná od firmy KUNAJ sa k nám s radosťou vracajú, napríklad s tým, že chcú vyrobiť aj interiérové dvere, alebo nás odporúčajú svojim známym.

Môžete si ich zopár prečítať vyššie, na našom Google profile, alebo FB stránke.

Sú drevené okná moderné?

Momentálnym trendom v interiérovom dizajne je kombinácia použitia bielej farby zladenej so svetlým, priznaným drevom. Prírodné drevené okná teda pôsobia čisto a nadčasovo. Vyhľadávané sú tiež drevené okná v antracitovej farbe.

Drevené okná

Všetky typy

Drevené okná

Všetky typy

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.