naše projekty
blog

Kedy zvoliť drevené okná?

O Produktoch

V dnešnom blogu sa budeme venovať hlavne drevu – materiálu ako takému.

Drevo je materiálom používaným v stavebnom priemysle už roky rokúce. Okná na stáročných hradoch a zámkoch Vás iste presvedčia. Vlastnosti drevených okien sú veľmi rozmanité a kladné. Čo sa týka nárokov na úsporu energie, drevené okná sú jednotkou.

Naše eurookná sú vyrábané z euro hranolov s použitím drevín akými sú smrek, dub, ale čoraz častejšie vyrábame aj z exotických drevín ako sú napríklad meranti, alebo sibírsky smrekovec. Viditeľná kresba dreva je asi najkrajšou ozdobou celých okien. Interiér vďaka dreveným oknám naberie úplne iný rozmer. Spätie s prírodou, pocit tepla domova a útulnosť Vám v takej miere plastové okná neposkytnú. Milovníci prírodných materiálov si teda prídu na svoje. Drevené okná sú teda o pocite. O pocite z domova. Drevo v interiéri vonia, a rokmi môže dokonca meniť farbu, o čom svedčí fakt, že ide o živý materiál. Jeho skvelé vlastnosti z neho robia vynikajúci akustický a tepelný izolant.

Drevené okná sú však v porovnaní s plastovými drahšie. Taktiež je nutné sa o ne starať. Raz ročne je potrebné venovať im čas, ošetriť, prípadne nalakovať ich. Sme si však istí, že za zdravé a ekologické bývanie to stojí. V súčasnosti, keď si uvedomujeme, že o planétu sa musíme všetci spoločne starať, je potrebné voliť ekologické stavebné materiály. Za zdravý domov to určite stojí.

followujte nás

Sociálne siete

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.