naše projekty
blog

Posuvné dvere - kedy sú vhodné práve pre Vás?

O Produktoch

V takom prípade je na mieste zvoliť osadenie posuvných dverí do Vášho interiéru. Posuvné dvere nepotrebujú priestor na otváranie a zatváranie, sú preto vhodnou alternatívou na miesta so zúženou šírkou prechodu, napríklad do úzkych chodieb. Posuvné dvere zaberajú priestor iba vtedy, ak sú umiestnené na stenu. Pri posuvných dverách do puzdra ide teda o alternatívu, ktorá šetrí priestor. Dôležitým pozitívnym aspektom je absolútne tiché zatvárenie, ktorým musia kvalitné posuvné dvere disponovať.

Posuvné dvere nemajú pánty ani kľučky, ktoré vedia byť niekedy dosť hlučné. Druhou úlohou posuvných dverí je teda priestor odhlučniť. Tretím bodom je ľahkosť posúvania dverí. Dvere sa musia dať posunúť jedným pohybom ruky. Za pomerne priaznivú cenu teda získate estetický a nenáročný prvok do interiéru. V prípade, že potrebujete do miestnosti vpustiť viac svetla, nemusíte zvoliť ako materiál len drevo. Celopresklené posuvné dvere sú aktuálnym trendom. Môžeme teda kľudne povedať, že sú svojou funkčnosťou dokonalou alternatívou ku klasickým dverám.

Majú teda aj nejaké nevýhody? Jedinou nevýhodou pri posuvných dverách zabudovaných do stavebného puzdra je náročnejšia stavebná príprava. Treba si teda dať dokopy plusy a mínusy a rozhodnúť sa. Myslíme si však, že klady posuvných dverí vysoko prevýšia ich nevýhody.

followujte nás

Sociálne siete

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.