Produkt

Všetko o

drevohliníkových oknách

Drevohliníkové okná

Drevohliníkové okná

Nenapodobiteľná kombinácia dreva a hliníka dodá vašej stavbe moderný dizajn a zároveň aj nenáročnú dlhodobú údržbu.

Drevohliníkové okná

Nenapodobiteľná kombinácia dreva a hliníka dodá vašej stavbe moderný dizajn a zároveň aj nenáročnú dlhodobú údržbu. Hliníkový exteriér okrem udržateľnosti taktiež ponúka čisté nadčasové línie. Drevené prvky z interiérovej strany zas prinášajú príjemnú atmosféru a skvelé tepelnoizolačné vlastnosti.
Drevohliníkové okná umožňujú presklenie nadštandardných plôch s rozmermi v desiatkach metrov. Pri špecifikácii vášho produktu si môžete ľubovoľne zvoliť z 9 profilov a neobmedzeného počtu farebných prevedení. Zladenie okien s ostatnými prvkami vo vašom dome preto pre nás nebude problém.
PROJEKTY S DREVOHLINÍKOVÝMI OKNAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Ľubotice, Slovensko

Viladomy Ľubotice

2021
Jasná, Slovensko

Rodinný dom Jasná

2020
Tatranská Lomnica, Slovensko

Apartmánový dom Horec

2020
Drevohliníkové okná

Viac o produkte

KUNAJ | Drevohliníkové okno DH98

KUNAJVision | Drevohliníkové okno Vision

Rodinný dom Jasná | KUNAJIndividual  | Drevohliníkové okná

Rodinný dom Poprad | KUNAJIndividual  | Drevohliníkové okná

Viac o drevohliníkových oknách

Dlhé stáročia sa vyrábali okná len z jediného materiálu – z dreva. Staré hrady, zámky, kaštiele, ktoré dýchajú históriou sú toho priamym dôkazom. Drevené okná na nich žijú do dnes. V súčasnosti vyrábame vylepšenú verziu drevených okien - drevohliníkové okná. Vzájomná súhra dreva a hliníka nemá na trhu medzi oknami konkurenciu. Drevohliníkové okná spĺňajú predstavy najnáročnejších zákazníkov. Zvnútra si zachovávajú svoj jedinečný dizajn, ktorý poskytne interiéru jedine drevo. Nijaký iný materiál nezútulní domov viac. Zvonku sú však chránené hliníkovou kapotážou, ktorá dodá oknám takmer nesmrteľnosť. Okná sa stávajú bezúdržbovými a vy môžete čas, ktorý by ste minimálne raz ročne využili na ošetrenie drevených okien, venovať svojej rodine a záľubám.

Veľký výber možností

Drevohliníkové okno neobsahuje lištu, ako drevené okno. Zasklieva sa z vonkajšej strany, kde sa zaklikne hliníkom. Jeho línie sú čisté, hranaté s nádychom moderna. Je vybavené celoobvodovým bezpečnostným kovaním od firmy Siegenia Aubi a má štyri tesnenia. Obľúbeným prvkom pri drevohliníkových oknách sa stávajú skryté pánty, ktoré sú po zatvorení okna neviditeľné. Výber farby záleží na zákazníkovi. Niekto preferuje svetlé až transparentné farby, iný má v obľube tmavšie až čokoládové odtiene. Farba dreva je z exteriéru chránená spomínaným hliníkom, ktorý dodávame v ôsmich prevedeniach. Dizajn a odtieň hliníka je taktiež veľmi variabilný, obľúbenými sú RAL farby obsahujúce metalízu, ale nie je nezvyčajné, že si klient vyberie hliník, ktorý má štruktúru a vzhľad na nerozoznanie od pravého dreva. Farba hliníka je prášková, vypaľovaná. Spojitosť môžeme nájsť v automobilovom priemysle, čo nám poskytne obraz o dlhej životnosti. 

Výhody drevohliníkových okien

Pri kombinácii fixnej časti okna s otváravou si dávame záležať na prechode línie medzi týmito dvoma časťami. Je dôležité aby bola v jednej úrovni. Ďalšou výhodou je tepelná izolácia. Tým, že hliníková časť je upevnená na plastových klipoch, do vnútra sa neprenáša chlad. Hliník v zime pracuje, ale nerozpína sa, čím si zachováva svoj stály tvar a funkčnosť. Moderné a čisté línie v exteriéri a prírodnú krásu dreva v interiéri dosiahneme jedine pomocou drevohliníkových okien. Elegantný konštrukčný detail zhotovenia okna, predĺženie životnosti okien, veľká variabilita farebných odtieňov, to všetko svedčí o výrazných plusoch tejto kombinácie. Pre náročné projekty fasád sú drevohliníkové okná najistejšou alternatívou. 

Minimalistické štíhle okná Vision

Prelomom medzi klasickými drevohliníkovými oknami sú u nás inovatívne okná Vision. Taliansky dizajn, vhodný pre minimalistické stavby Vás chytí za srdce. Okná sú veľmi elegantné, ale s najnáročnejšími požiadavkami na kvalitu. Hrúbka okien je totožná s hrúbkou pri klasickom drevohliníkovom profile. Tepelná izolácia teda ostáva zachovaná aj s bonusom – štíhlym rámom. Okno je z exteriéru zateplené polystyrénom, alebo nobasilom. Ide o akúsi výnimočnosť v prestupe tepla, keďže zvonku je viditeľné len sklo a spodná hliníková lišta. Z interiéru získavate čistý pohľad na krajinu za oknom. Dizajn pri tomto okne je však pevne daný. V tomto profile nie je možné vyrábať oblúkové okná, šikmé okná, ani okná so stĺpikmi. Milovníci minimalistickej architektúry budú nadšení! Pri projektovaní nášho nového profilu Vision, sme mali dôležitú požiadavku. Nezabudnúť na prírodu. Na okno z tohto produktového radu spotrebujeme o 30% menej dreva, ako na bežné eurookno. Pri výrobe okna vzniká cca o 70% menej dreveného odpadu, ako pri výrobe bežného dreveného okna.  

Nevýhodou všetkých drevohliníkových okien je však cena. Naše okná nevyrábajú len stroje. Za každým jedným vyrobeným oknom stojí šikovný človek. Dávame dôraz na to, aby naše okná neboli len súčasťou Vašej stavby, ale aby vytvárali jedinečný príbeh a emóciu domova.

Drevohliníkové okná

Všetky typy

Drevohliníkové okná

Všetky typy