Produkt

Drevohliníkové okná

Nenapodobiteľná kombinácia dvoch exkluzívnych materiálov, dreva a hliníka sa postará o moderný dizajn vašej stavby. Drevohliníkové okná nenáročné na dlhodobú údržbu ocení každý majiteľ moderného domova. Nechajte sa inšpirovať širokým výberom našich drevohliníkových okien.

Prečo drevohliníkové okná?

Súhra použitých materiálov spája všetky pozitívne vlastnosti dreva a hliníka. Hliníkový interiér s čistými modernými líniami pôsobí nadčasovo. Drevené prvky v interiéri prinášajú prírodnú estetiku a skvelé tepelnoizolačné vlastnosti. Drevohliníkové okná sú ideálnym riešením presklenia nadštandardných plôch. Zasklenie izolačným trojsklom je pre nás bežným štandardom spĺňajúcim vysoké požiadavky aj pre okná do pasívnych stavieb.
Použitím kvalitných tesnení na okná sa tepelná a akustická izolácia zvyšuje. Okná do pasívnych domov sú teda nielen esteticky krásne, ale dokážu výrazne prispieť k šetreniu nákladov na energie. Trvácnosť a odolnosť drevohliníkových okien prináša do architektonických riešení aj nemalé množstvo komfortu, keďže údržba nie je vôbec potrebná. Harmonický prírodný prvok v podobe dreva zas prispeje k tvorbe tej správnej atmosféry u vás doma.
PROJEKTY S DREVOHLINÍKOVÝMI OKNAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Pribylina

Zrub Koreň Pribylina

2022
Bratislava, Slovensko

Koliba Gardens

2021
Poprad-Veľká, Slovensko

Rodinný dom Poprad Veľká

2019
Drevohliníkové okná

Videá

Chata Jasná | KUNAJIndividual  | Drevohliníkové okná

Rodinný dom Poprad | KUNAJIndividual  | Drevohliníkové okná

Rodinný dom Jasná | KUNAJIndividual  | Drevohliníkové okná

Rodinný dom Rimavská Sobota | KUNAJIndividual | 24 metrové presklenie

KUNAJ

Prečo drevohliníkové okná od KUNAJ?

Vaša spokojnosť musí byť pri voľbe okien najdôležitejším kritériom. Výber dodávateľa preto nenechajte na náhodu. Naša spoločnosť sa za dobu svojho pôsobenia niekoľkonásobne rozšírila novými budovami, strojmi a zamestnancami, ale hlavne s kľúčovými skúsenosťami.

Komplexný servis

Ako jedna z mála firiem poskytujeme kompletný servis drevohliníkových okien od zamerania až po montáž.

20 ročné skúsenosti

História našej firmy siaha až do roku 1950 a výrobe prvotriednych drevohliníkových okien sa venujeme už 20 rokov.

100% Slovenský produkt

Všetky naše drevohliníkové okná sú vyrábané doma, na Slovensku, šikovnými rukami našich zamestnancov.

NEZÁVÄZNý DOPYT

Pošlite nám nezáväzný dopyt na drevohliníkové okná

Ak sa chcete o našich drevohliníkových oknách dozvedieť viac, vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku. Naši zamestnanci vám s radosťou pomôžu.

Krok 1

Nezáväzný dopyt

Od vašich vysnívaných drevohliníkových okien vás teraz delí iba jeden klik. Kliknite na tlačítko “nezáväzný dopyt” a vaša cenová kalkulácia bude na ceste za vami do 48 hodín.

Krok 2

Konzultácia

Ak sa rozhodnete pre naše drevohliníkové okná, náš tím s vami ochotne prekonzultuje všetky detaily projektu. Dozviete sa ako dlho výroba potrvá, a kedy budú vaše nové okná namontované.

Krok 3

Vysnívaný domov

V prípade, že ste sa rozhodli pre drevohliníkové okná vyrobené u nás, zodpovednosť preberáme my. O váš projekt sa postaráme, aby sa naše okná mohli stať súčasťou vášho vysnívaného domova.

Navštívte nás

Navštívte náš KUNAJ showroom v Tatrách

Hovorí sa, že je lepšie raz vidieť, ako 100 krát počuť. Budeme vás čakať so šálkou dobrej kávy, priamo pod Tatrami, pri hlavnom ťahu na Štrbské Pleso. Nájdete nás 2 minúty autom od zjazdu z diaľnice D1. Všetky materiály uvidíte aj ucítite naživo, pretože drevo má nielen štruktúru, ale aj vôňu, ktorá sa stane súčasťou vášho domova.

KUNAJ

+421 (0) 919 026 343
ponuky@kunaj.sk
1169, 059 41 Tatranská Štrba
Všetky pracovné dni od 07:00-16:00

recenzie

Čo naši zákazníci hovoria o KUNAJ drevohliníkových oknách?

Spokojnosť našich zákazníkov je a vždy bola našou prioritou číslo jedna. Vďaka modernej technológii, kvalifikovanému tímu a 20 ročným skúsenostiam budeme tým správnym partnerom pre vašu stavbu. Vaše okná vyrobíme podľa požiadaviek kvalitne a precízne. Prečítajte si recenzie zákazníkov na naše drevohliníkové okná.

"Od začiatku skvelá komunikácia s predajcom, poradili mi, vysvetlili aký typ profilu, termín dodania bol dodržaný. Mali zabezpečené vlastné auto so zdvižnou rukou pre lepšiu manipuláciu na stavbe. Povrchová úprava okien 100%, HS portál sa ľahko otvára, moja spokojnosť maximálna, odporúčam. Mám profil Vision drevohliník - vypadá to skvele."

- Marek B. (Google recenzia)

"Ja som chcel okná, ktoré ma prežijú a o ktoré sa nemusím starať a aby boli z prírodného materiálu v interiéri a také mi firma aj dodala. Vybral som si z vonku hliník a z vnútra drevo. Okná sú nádherné, masívne so skrytými pántami. Nechcel by som iné, som maximálne spokojný a každý, kto si ich všimne u nás na návšteve, tak ich obdivuje."

- Peter S. (Google recenzia)

"Kvalitné okná - výborný interaktívny marketing, nový a podľa mňa výnimočný, design interiéru showroomu, profi personál (naposledy p. Poradová ). Okná od Kunaja mám cca 12 rokov, bez jediného problému. Pravidelne ma informujú o novinkách. Naposledy ma zaujal koncept okna  VISION - super design, kvalita."

- Patrik D. (Google recenzia)

FAQS

Často kladené otázky

Drevohliníkové vs. drevené okná?

Drevené a devohliníkové okná disponujú množstvom výhod. Hlavnou výhodou drevohliníkových okien je ich bezúdržbovosť. Údržba drevených okien však tiež nie je zložitá, stačí malý kúsok šikovnosti. Obrovské množstvo farbených prevedení hliníka a dreva, rôzne profily a dizajny hliníka sú obrovským plusom drevohliníkových okien.

Pre viac informácií navštívte našu stránku o drevených oknách.

Drevohliníkové vs. hliníkové okná?

Hliníkové okná nemajú výrazné tepelnoizolačné vlastnosti, kdežto drevohliníkové okná áno. Je to preto, že hliník nie je tak dobrý tepelný izolant ako drevo, ktoré je použité na interiérovej strane drevohliníkových okien. Zákazníci sa zvyknú mylne domnievať, že veľké presklenia sa dajú realizovať len v hliníkových profiloch. Ide však o mýtus.

Je však pravdou, že v minulosti sa takéto presklenia vyrábali zväčša z hliníka. Dnes je však použitie kombinácie dreva a hliníka na veľké presklenia samozrejmosťou. Veľké drevohliníkové presklenia sú stabilné, pevné a veľmi žiadané.

Drevohliníkové vs. plastové okná?

V porovnaní s plastovými oknami sú drevohliníkové okná ekologické, keďže ich polovicu tvorí drevo - obnoviteľný a živý materiál. Plastové okná sú pri poškodení neopraviteľné, avšak pri drevohliníkových oknách je oprava možná. Dôležité sú aj tepelnoizolačné vlastnosti a príjemný dizajn, ktorý do interiéru prinesie jedine drevo.

Aj keď za drevohliníkové okná zaplatíte viac, investícia sa vám s istotou vráti, či už vo forme ušetrených energií, alebo dlhou životnosťou okien. Bezrámové drevohliníkové okná sú tiež jednou z obľúbených možností, ktorá dodá interiéru nový rozmer a pocit vzdušnosti.

Aká je cena drevohliníkových okien?

Cena drevohliníkových okien je robená individuálne podľa špecifických kritérií projektu. Cena nie je typizovaná, pretože každý náš výrobok je individuálny, má iné rozmery, obsahuje rozdielne materiály a doplnky.

Vyrábate drevohliníkové okná pre veľké projekty alebo rodinné domy?

V našej výrobnej hale zamestnanci vyrobili veľké množstvo rozličných zákaziek. Naša tvorba je rôznorodá. Venujeme sa výrobe drevohliníkových okien pre veľké projekty a aj pre rodinné domy. Jedným z našich developerských projektov je Demänová Rezort.

Ďalším projektom, v ktorom nájdete naše drevohliníkové okná je Hrebienok Resort v Starom Smokovci, ktorý mimochodom získal titul Stavba roka 2019. Taktiež ale v našich projektoch nájdere množstvo rodinných domov.

Aké farebné prevedenia a materiály okien ponúkate?

90% okien, ktoré vyrábame sú smrekové drevené okná, ale robíme aj dubové eurookná, drevohliníkové okná z červeného smreku, a aj okná v exotickej drevine meranti. K dispozícii sú farebné prevedenia so svetlými odtieňmi cez antracitové, až po čierne farby, alebo farby, ktoré zachovávajú prirodzenú štruktúru dreva. Opakom sú farby, ktoré štruktúru dreva úplne prekrývajú. Farieb hliníka je tiež množstvo, od RAL farieb až po matné farby. Hliník dokonca môže vyzerať ako reálna imitácia dreva.

Sú drevohliníkové okná vhodné do pasívnych domov?

Drevohliníkové okná sú jednoznačne vhodné do pasívnych domov v rovnakej miere, ako aj drevené okná. Dôležitý parameter výberu je hrúbka profilu okna, kde do pasívnych domov používame okenný profil 92, alebo 92/108.

Akú majú drevohliníkové okná životnosť?

Drevohliníkové okná sú investíciou naozaj na dlhé roky. Vďaka hliníkovému krytu sú veľmi odolné a stabilné. Hliník chráni drevo pred degradovaním, čím je zaručená veľmi dlhá životnosť. V závislosti od starostlivosti o drevo to môže byť kľudne aj 80 až 100 rokov.

Akú veľkú plochu je možné preskliť drevohliníkovými oknami?

Bežne zasklievame otvory, ktoré majú veľkosť  3x3 metre, ale vieme realizovať aj väčšie presklenia. Všetko záleží od váhy skla. Tie najväčšie zasklené plochy majú práve drevohliníkové okná. Pre príklad môžete navštíviť našu stránku o rodinnom dome v Rimavskej Sobote, kde sme dodávali 24m presklenie.

Sú vaše drevohliníkové okná vyrábané ekologicky?

Pri výrobe kladieme dôraz na ekológiu a obnoviteľné zdroje. Používame Slovenské drevo, ktoré nie je potrebné dovážať z iných krajín, aby bolo drevohliníkové okno vyrobené čo najekologickejšie.  Odpad vyprodukovaný pri výrobe drevohliníkových okien sa u nás mení na brikety na kúrenie, vďaka čomu sme tepelne sebestačný.

Zapájame sa aj k výsadbe nových stromov vo Vysokých Tatrách, nakoľko nám záleží na prírode, ktorá je našim jediným domovom. Viac o tom a ako prispievame ekológii svojou troškou nájdete v tomto blogu.

Ako si objednať vaše drevohliníkové okná?

Prvým kontaktom väčšinou býva doručený výkaz výmer s podkladmi k naceneniu prostredníctvom formulára, alebo po konzultácii s obchodným zástupcom. Cenovú ponuku spracujeme a zašleme ju zákazníkovi cez email.  

Ak cenovú ponuku zákazník odsúhlasí, budúce drevohliníkové okná budú zamerané našimi technikmi. Po príprave projektu a jeho odkontrolovaní a schválení zákazníkom sa okná zadávajú do výroby.

Aké sú skúsenosti a recenzie vašich zákazníkov?

Za 20 rokov nášho pôsobenia sme stretli mnoho ľudí. Vážime si každého jedného zákazníka, ku každému pristupujeme individuálne, a chceme plniť sny o jeho harmonickom domove. Z týchto dôvodov sú recenzie na drevohliníkové okná pre nás kľúčové. Veľké množstvo spokojných zákazníkov so skúsenosťami s drevohliníkovými oknami, z celého Slovenska a aj zahraničia je našou najlepšou referenciou.

Môžete si ich zopár prečítať vyššie, na našom Google profile, alebo FB stránke.

Aký je termín dodania pri objednávke drevohliníkových okien?

Termín dodania drevohliníkových okien je štandardne určený na 8-10 týždňov. Môže sa však predĺžiť ak ide o náročnú zákazku, alebo je potrebné objednať špeciálny druh materiálu. Pri podpise zmluvy je vždy dohodnutý predbežný termín dodania drevohliníkových okien.

Drevohliníkové okná

Všetky typy

Drevohliníkové okná

Všetky typy

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.