Produkt

Všetko o

vchodových dverách

Vchodové dvere

Vchodové dvere

Vchodové dvere dnes môžu byť viac ako len samozrejmosť. Na ich otvorenie už napríklad nepotrebujete kľúč.

Vchodové dvere

Vchodové dvere dnes môžu byť viac ako len samozrejmosť. Na ich otvorenie už napríklad nepotrebujete kľúč. Ako najrizikovejšie miesto nespĺňajú len bezpečnostné kritéria, ale ponúkajú taktiež najviac slobody pri vašej špecifikácii. V našej ponuke nájdete dvere na biometrické či mobilné otváranie.
Zvoliť si môžete z viac ako 10 typov dreva, ktorých farebné prevedenie záleží len na vás. Dostupné sú aj drevohliníkové alebo drevené prevedenia, či doplnky ako svetlík. Ak túžite po atypických vchodových dverách vyrobených na mieru, ste na správnom mieste.
PROJEKTY S VCHODOVÝMI DVERAMI

Projekty

nezáväzný dopyt
Zvolen, Slovensko

Rodinný dom Zvolen

2020
Poprad-Veľká, Slovensko

Rodinný dom Poprad Veľká

2019
Rimavská Sobota, Slovensko

Rodinný dom Rimavská Sobota

2019

Vysoké interiérové dvere

Dvere tvoria neoddeliteľnú súčasť domova každého z nás. Keď sú exkluzívne, sú hotovým kusom nábytku v interiéri. Jedným z riešení, ako dodať interiéru vzdušnosť a eleganciu sú vysoké stropy. Tu sa však stretnete s otázkou, aké k nim zvoliť dvere. Vysoké dvere až po strop sa stávajú čoraz viac obľúbenejším prvkom moderných interiérov. Architekti a bytový dizajnerí tento prvok preto s radosťou využvajú do svojich projektov. 
Zvýraznenie dverí sa dosiahne vynechaním vrchnej ležatej časti zárubne, kde zo stavebného hľadiska nie je potrebný žiadny preklad. Stropy medzi miestnosťami sú tak priebežné a línie dverí v zárubniach čisté a efektné. Tým, že krídlo dverí opticky prepojí podlahu a strop, vznikne celkom nový obraz danej miestnosti. Dvere bez horného nadpražia predstavujú inovatívne riešenie dverných priechodov. Celý interiér pôsobí veľmi jednotne. 
No items found.
K tomu výraznou mierou prispeje aj použitie rovnakého materiálu na dvere, spolu s podlahami a nábytkom. Unikátne vysoké dvere sú navrhnuté tak, aby mohli dotvárať ekluzívny interiér podľa vašich predstáv. Takéto dvere bezpochybne ozdobia každú miestnosť a budú vašimi každodennými pomocníkmi. Pri vysokých dverách sa nemusíte držať pri zemi, vyrobíme ich presne podľa vašich želaní, vďaka čomu váš domov získa nádych presvetlenosti, elegancie a luxusu. Vysoké dvere vyrábame v dvoch variantoch.
Prvou sú bezzárubňové dvere osadené zarovno so stenou s použitím zárubne, ktorá je skrytá a zabudovaná pod omietkou. Dvere vieme vyrobiť do výšky troch metrov s možnosťou prevedenia povrchu v dyhe, v HPL lamináte alebo lakovaním. Druhou variantou sú dvere osadené v subtílnej zárubni. Tieto dvere sú osadené v ultra-tenkej zárubni, zarovno so stenou, čo vytvára minimalistickú a jednoliatu estetitku, kde sa zárubňa javí ako súčasť dverí.

Dyhované interiérové dvere

Interiérové dvere musia na prvý pohľad rozžiariť Váš domov. Dyhované dvere toto kritérium jednoznačne spĺňajú. Dyha je čistý, 100% prírodný materiál, ktorý disponuje samými kladmi, či už sa to týka jej vlastností, alebo vzhľadu. Dyha je príjemná na dotyk a vonia. Nesie v sebe „dušu“ stromu, z ktorého pochádza. Je odolná voči nárazom a oderu. Aby boli dyhované dvere ešte odolnejšie, zvyknú sa finálne upraviť UV lakmi. Čo sa týka farebnej škály, dyha sa dá moriť do rôznych odtieňov. 
Každé dyhované dvere sú jedinečným originálom, vyrobeným iba pre vás. Rovnaké u nikoho doma nenájdete, vďaka osobitej kresbe a štruktúre dyhy, ktorá postupom času zreje a môže jemne zmeniť farbu. Takéto dvere prinesú domovu atmosféru prírody a priestor sa stane hodnotnejším. Konštrukcia dverí je vyhotovená z masívneho rámu a vnútro tvorí dierovaná DTD doska, ktorá disponuje skvelými zvukovoizolačnými vlastnosťami. 
No items found.
DTD dosky sú veľmi stabilné a nekrútia sa, čím docielime to, že samotnákonštrukcia je tvarovo stála. Pánty a zámok sú tak montované do pevnej konštrukcie. Na vrch potom lepíme plátky dyhy. Pri výrobe dverí dbáme hlavne na použitý kvalitný materiál. Dyhované dvere sa vyrábajú z najkvalitnejšieho dreva s použitím prvotriednej dyhy. Aj keď slovenské stromy sú rôznorodé, niektorí zákazníci radi zvolia aj exotické dreviny.
V našej ponuke tak nájdete pestrú škálu drevín, od bežných,akými je napríklad dub, buk, či orech, až po exotické meranti,mahagón, alebo wenge. Aj keď sú interiérové dyhované dvere drahšou záležitosťou, v plnej miere vám to vykompenzujú svojou originalitou. Exkluzívny materiál v spojení s remeselným spracovaním vám prinesieteplo domova. 

Laminátové interiérové dvere

Oddelenie miestností bolo vždy dôležitou vlastnosťou interiérových dverí. Avšak dnes je nemenej dôležitý aj ich estetický vzhľad. Laminát je druh materiálu, ktorý sa skladá z viacerých vrstiev, impregnovaných vhodnou živicou, alebo iným lepidlom. Je vyrábaný pri vysokých teplotách procesom laminácie. Laminátové dvere tak môžu byť zaujímavým doplnkom interiéru aj napriek nižšej cene. Nie vždy platí pravidlo, čo je dobré, nemôže byť lacné.
Laminátové dvere vyrábame v rôznych drevených dekoroch a odtieňoch dreva, takže dvere v interiéri môžete mať zladené s podlahami, alebo inými interiérovými doplnkami. Ich 3D štruktúra spolu so zemitými odtieňmi vytvárajú dojem skutočnej dreviny. Povrchy 3D laminátu sú tak veľmi príjemné na dotyk. Laminátové dvere sú ideálne pre moderný domov a sú k dispozícii v najnovších trendy farebných tónoch. 
No items found.
Dvere sú praktické z hľadiska mechanickej odolnosti, ale ich veľkou prednosťou je aj jednoduchá údržba a stálosť farieb. Lisovaný laminát disponuje vysokou odolnosťou proti prasklinám a deformáciám. Dvere sú ideálne do domácnosti s voľne pohybújúcimi sa domácimi miláčikmi, na miesta s častou frekvenciou otvárania (reštaurácie alebo hotely), a jednoducho všade tam, kde dávajú okolonosti dverám poriadne zabrať. Laminátové dvere hravo zvládnu aj údery hračiek od najmenších príslušníkov rodiny. 
Navyše, tieto dvere vieme vyrobiť aj s protipožiarnou odolnosťou. Protipožiarne dvere zaručia ochranu nielen pred ohňom, ale môžu byť doplnené aj o dymotesnosť, alebo zvukotesnosť. Tvrdý povrch laminátu umožňuje vyrábať dvere aj v prevedení posuvné. Konštrukcia laminátového dverného krídla je vyhotovená z kvalitného dreva s kombináciou drevotrieskovej dosky, alebo voštiny. Dvere je taktiež možné osadiť do oceľových aj drevených zárubní.

Posuvné interiérové dvere

Potrebujete šetriť priestorom vo vašom byte? Obyčajné dvere v malých priestoroch vedia niekedy pekne zavadzať. Môžu zaberať až dva štvorcové metre, čo je v úzkych priestoroch pomerne veľa. Dodajte interiéru voľnosť a nechajte ho dýchať pomocou posuvných dverí, ktoré sú nenáročné na plochu. Posuvné dvere sa rozlišujú na dva typy. Podľa špecifikácie sa zákazníka sa otvárajú a zatvárajú po stene, alebo do steny.
Ak dvere vnímate ako interiérový doplnok, a chcete, aby boli celé viditeľné, zvoľte ich pripevnenie na stenu. Ak ste skôr za nenápadnejší dizajn, ideálne pre vás budú posuvné dvere umiestnené do tzv. púzdra. V drvivej väčšine sú posuvné dvere na stenu upevnené na koľajničke s kolieskami, vďaka ktorým sa dvere môžu otvárať a zatvárať. Dverný otvor je v tomto prípade orámovaný slepou obložkovou zárubňou.
No items found.
Táto zárubňa sa od štandardnej zárubne odlišuje tým, že nedisponuje pántovými otvormi a tesneniami. Pri použití dorazového stĺpika vieme vyrobiť aj posuvné dvere, ktoré sa dajú uzamykať. Konštrukcia dverí, ktoré sa zasúvajú do dverí sa skladá z dvoch častí. V hornej časti nájdeme posuvný mechanizmus, vďaka ktorému sa dvere pohybujú. Druhým dielom je bočná, pevná časť obsahujúca drážku pre doraz dverí.
Takéto dvere sa dajú vyrobiť ako jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové. Dvojkrídlové sú vynikajúcou voľbou do väčších priestorov, kde môžu vyniknúť. Posuvné dvere majú aj isté nevýhody. Nemajú tak vysokú akustickú izoláciu ako klasické otváravé dvere a taktiež prepustia viac prievanu. Funkčnosť, estetika a ich tichý chod však tieto nedokonalosti vyvážia.

Interiérové dvere v obkladovej stene

Drevený obkladový panel je konceptom budúcnosti v zariadení interiérov. Pre celý domov prináša veľkú estetickú premenu. Teplo domova, ktoré vytvorí drevo nevytvoríte žiadnym iným materiálom. Drevo neslúži len ako estetický doplnok interiéru, ale aj ako dokonalý tepelný a zvukový izolant. Vďaka tomu, že je drevo umiestnené na celej ploche steny, prinesie miestnosti viac spojenia s prírodou. Maximálne zladenie celého interiéru s dverami, nábytkom a s obkladom dosiahnete práve použitím rovnakého odtieňu dreva.
Obklady sú vyrábané na mieru a v rozličných hrúbkach, pri čom dbáme hlavne na požiadavky klienta. Použitie kvalitnej dyhy je kľúčové. Jej jedinečná kresba má v sebe často zakomponované „chyby“, ktoré však nechceme skrývať. Práve svojou kresbou sa stáva jedinečnou. Pri použití obkladov v interiéri sa musí dbať na zachovanie svetlosti a vzdušnosti, preto treba s drevom pracovať opatrne. Dnes sa pri obkladoch stien uplatňujú hlavne veľkoformátové časti drevín, ktoré spolu esteticky ladia a farebne na seba nadväzujú. 
No items found.
Odtiene prírodného dreva sú in, ale trendom sú aj odtiene z čokoládových drevín. Odtieň však treba voliť opatrne, aby neuberal miestnosti svetlosť. Keď si zvolíte dekor a materiál, dverné zárubne sa obložia drevenými časťami a priestor okolo dverí sa pokryje drevenými panelmi, dokonalo ladiacimi so štruktúrou povrchu dverí. Táto konštrukcia v spojení s prirodzeným vzhľadom dreveného povrchu vytvára brilantnú súhru, ktorá vytvorí tú správnu atmosféru moderného a zdravého bývania. 
Vaša stena tak dostane individuálnu podobu a vytvoríte z nej niečo, čo zaručene upúta pozornosť každého. Obkladové steny vyrábame vo všetkých drevinách a odtieňoch. Výnimkou nie je napríklad ani Teak. Ide o exkluzívnu a veľmi žiadanú drevinu pochádzajúcu z krajín južnej a juhovýchodnej Ázie, Indonézie, Vietnamu a Thajska. Toto drevo je cenené pre svoju odolnosť, tvrdosť a výnimočnú rozmerovú stabilitu. Teak má zamatovo hladký povrch, krásnu kresbu a jemné žltohnedé odtiene.

Reverzné interiérové dvere

Netradičné reverzné prevedenie dverí umožňuje zmeniť tradičný spôsob otvárania dverí smerom dovnútra. Pri tomto systéme sa dvere otvárajú opačným smerom, do zárubne. Z praktického hľadiska sa teda hodia najmä do úzkych chodieb a priestorov, kde je ich využitie nutnosťou. Ich dizajn je však veľmi estetický, keďže krídlo dverí je v rovine so zárubňou. 
Reverzné dvere sú teda funkčným a dizajnovým modelom, vhodným pre zákazníkov, ktorí majú radi čisté a nerušivé línie so zachovaním funkčnosti otvárania. Dvere lícujú s obložkami, čím je vytvorená maximálna jednoliatosť interiéru. Reverzné dvere majú najbližšie k bezfalcovým dverám, ktoré sa však otvárajú vždy von zo zárubne. 
No items found.
Tento typ dverí vyrábame v rôznych dekoroch a materiálových prevedeniach. Povrch dverí môže byť z CPL laminátu, HPL laminátu, odolných fólií, alebo môže byť pokrytý dyhou. Vnútro dverí je zložené z rámu a voštinovej výplne, alebo z MDF drevotriesky. Súčasťou obložiek je magnetický zámok a skryté pánty. 
Väčšina zákazníkov volí k reverzným dverám padací prah, ktorý spĺňa najnáročnejšie predstavy o zvukovej izolácii a utesnení dverí, pričom na seba nepúta žiadnu pozornosť. Dvere už len doplníte vhodnou kľučkou. Môžete si vybrať typ kľučky s rozetou, alebo bez rozetky.
Vchodové dvere

Viac o produkte

KUNAJ | Vchodové dvere

Rodinný dom Rimavská Sobota | KUNAJIndividual | Vstupné dvere

Rodinný dom Poprad | KUNAJIndividual | Vstupné dvere biometrické

Rodinný dom Poprad-Veľká | KUNAJIndividual | Vstupné dvere

Viac o vchodových dverách

Nároky na vchodové dvere sa z roka na rok zvyšujú. Vchodové dvere reprezentujú rodinný štýl a úroveň. Majú dokonalo vyzerať, mať nízke tepelné prestupy a bezpečnosť tiež nemôže ísť bokom. Musia spĺňať prísnejšie kritéria ako interiérové dvere. Musia našu domácnosť ochrániť pred poveternostnými vplyvmi, neželanými návštevníkmi, pred chladom či hlukom pochádzajúcom z vonkajšieho prostredia. Zároveň by mali skvelo znášať namáhanie v exteriérovom prostredí a disponovať požiarnou odolnosťou. 

Veľký výber možností

Svetlé alebo tmavé, štruktúrované, alebo hladké, drevené, či drevohliníkové? Aké teda zvoliť dvere do vášho domu, aby dobre vyzerali, a pritom si zachovali všetky vlastnosti, ktoré dobré dvere majú mať? Vchodové dvere sú dnes už viac, než len samozrejmosť. Na ich otvorenie už nepotrebujete ani kľúč. Najlacnejšie vchodové dvere nebudú šťastnou investíciou. Majú nízku odolnosť voči vlámaniu, nedoliehajú a zlá izolácia zvuku tiež nie je príjemná. Výmenou starých dverí dosiahnete vyššiu hodnotu nehnuteľnosti, väčšiu energetickú úsporu, pri drevohliníkových dverách aj bezúdržbovosť. Základnou škálou našej ponuky sú drevené a drevohliníkové dvere, prípadne doplnené sklom. Novinkou nie sú ani dvere na biometrické, alebo mobilné otváranie. 

Zvoliť si môžete z viac ako z desiatich typov dreva, s farebným odtieňom, ktorý bude vizuálne ladiť k vašim oknám. Dostupné sú aj svetlíky zaisťujúce prísun prirozdeného svetla do domácnosti. Stavebný otvor jednoducho rozšírite a získate tak reprezentatívny vstup do vášho domova. Ak ste náročným zákazníkom, a na luxuse si potrpíte, máme pre vás možnosť vyrobiť aj vysoké vchodové dvere. Výška dverí 2400mm nie je pre nás žiadnym orieškom. Vysokými dverami sa ešte viac zvýrazní vstup do domu. Vynikajúci efekt dosiahnete použitím horného, alebo bočného svetlíka. Možné kombinácie svetlíkov sú ľubovoľné. 

Kovanie a montáž

Vchodové dvere sú srdcom celej stavby, preto by nemali byť ukryté v priestore, ale mali by byť výrazné a masívne. Dverné kovanie môže pôsobiť ako šperk. Súčastným trendom je matné, čierne kovanie hodiace sa na svetlé dvere. Niektorí zákazníci však uprednostia klasické nerezové kovanie, ktoré pekne ukáže na tmavých dverách. Výsledné pozitívne vlastnosti však nezávisia len od použitých kvalitných prvkov. V neposlednom rade kvalita vchodových dverí závisí hlavne od odbornej montáže. Osadenie dverí by malo byť dostatočne hlboké, ideálne chránené závetrím, alebo strieškou. Dvere musia do dverného otvoru priliehať a tesniť v celom svojom obvode.